Liquidy

liquid

Co je to liquid ?

Eliquid – náplň do elektronické cigarety. Základem každého eliquidu je propylenglycol – PG a nebo vegtable (rostlinný) glycerin – VG. Dále jsou přimíchány chuťové esence a nikotin.

Zásadní rozdíl mezi kouřením normální cigarety a elektronické cigarety je tedy v tom, že u normální cigarety vniká aroma hořením tabáku a papíru, kdežto u elektrické cigarety odpařováním eliquidu v atomizéru.

Jak se dělí liquidy?

Tak jak znáte cigarety normální, lightky, a ultralightky, tak i eliquidy se vyrábějí v různé síle podle obsahu nikotinu. Obsah nikotinu se uvádí v mg/ml. Nejčastěji se používají eliquidy v těchto koncentracích:
24 mg – pro opravdu silné kuřáky
18 mg – cca krabička denně
12 mg – lightky
6 mg – sváteční kuřák
0 mg – „musí“ kouřit, ale nemůže nikotin

Příchutě

A tak jak je spousta značek cigaret, tak jsou desítky, možná už stovky příchutí. Běžně nabízíme různé tabákové, ať už je to kubánský nebo turecký tabák, tak příchutě, které se snaží napodobit nejznámější světové značky.
Dále jsou v nabídce různé ovocné, nápojové jako káva, cola, atd.

Eliquidy jsou baleny v plastových lahvičkách o objemu 10, 30 a 50 ml. Sami se můžete rozhodnout, jaké balení si zvolíte. Pokud máte už vybranou svou oblíbenou příchuť, je nejekonomičtější 50 ml. Ten kdo si ještě nevybral svou oblíbenou příchuť, rád experimentuje a nebo rád střídá, doporučujeme 10 ml balení.